Autorka

Ruta Kowalska – zielarka z krwi i kości. Sztukę ziołolecznictwa zgłębia i praktykuje z niegasnącym zapałem od kilkudziesięciu lat. Gospodarstwo, w którym mieszka, to jej żywe, doskonale wyposażone laboratorium zielarskie.

Ukończyła studia magisterskie na kierunku biologia oraz Studium Pedagogiczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest absolwentką rocznego kursu zawodowego „Zielarz-Fitoterapeuta” w Krośnie, studiów podyplomowych „Zioła w profilaktyce i terapii” na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz „Zioła i nutraceutyki – ich znaczenie dla gospodarki i zdrowia” na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Obecnie uczestniczy w rocznym kursie „Fitoterapia szczegółowa” prowadzonym przez dr. H. Różańskiego, a organizowanym przez Instytut Medycyny Klasztornej w Katowicach.

Czerpiąc ogromną radość z bliskiego kontaktu z ziemią, pragnie dzielić się z innymi wiedzą na temat tego, jak zaprzyjaźnić się z roślinami i w pełni korzystać z ich dobrodziejstw.

Od lat uczy praktykowania zielarskiego rzemiosła na warsztatach O czym szumią zioła, Po zioła. Po moc! oraz Zaprzyjaźnij się z ziołami. Ziołowe opowieści snuje na blogu ziolawpelni.pl