Autorka

Ruta Kowalska zielarka z krwi i kości. Sztukę ziołolecznictwa zgłębia i praktykuje z niegasnącym zapałem od kilkudziesięciu lat.
Autorka liczącej 416-stronic książki „O czym szumią zioła. Podręcznik ziołolecznictwa. Tom 1” – prawdziwie szczodrej dawki naukowej wiedzy na temat roślin leczniczych doprawionej szczyptą historii ziół, etnobotaniki i własnych doświadczeń w pracy z roślinami.

Magister biologii UMK w Toruniu, absolwentka rocznego kursu zawodowego „Zielarz-Fitoterapeuta” w Krośnie, studiów podyplomowych „Zioła w profilaktyce i terapii” na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz „Zioła i nutraceutyki – ich znaczenie dla gospodarki i zdrowia” na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Od lat uczy praktykowania zielarskiego rzemiosła na warsztatach „O czym szumią zioła, „Po zioła. Po moc! oraz „Zaprzyjaźnij się z ziołami Ziołowe opowieści snuje na blogu ziolawpelni.pl

„Już samo dotykanie pożółkłych, nadgryzionych zębem czasu stronic i ich przypominający muzeum zapach sprawiają mi wiele przyjemności. Z wypiekami na twarzy przeglądam polskie zielniki z poprzednich epok. Z recepturami, spośród których część wciąż nie straciła na aktualności. Chociaż zdarzają się i takie, od których włos jeży się na głowie.
Marzę, abyśmy i my zapisywały te stworzone przez nas, nasze matki, babki, przyjaciółki. Aby, to przekazywane z pokolenia na pokolenie kobiece dziedzictwo nie zostało zapomniane”