Receptariusz ziołowy

Stań się kontynuatorką zielarskiego dziedzictwa kobiet

Fascynują Cię przepisy na ziołowe remedia z poprzednich epok?
Pragniesz dowiedzieć się więcej o dawnych ziołowych lekach – cukrosmażkach, morselach, krążkach, kołaczkach, zachowkach, poduszeczkach i materacykach lekarskich?
Cenisz wiedzę przekazywaną przez nasze prababki i nie chcesz, aby uległa zapomnieniu?
Intryguje Cię kim były „panny apteczkowe”?
Szuflady Twojego kuchennego kredensu wypełnione są karteczkami z zapiskami, które skrywają się w najciemniejszych zakamarkach, wtedy, gdy są Ci najbardziej potrzebne?
Pragniesz gromadzić własne przepisy na ziołowe mikstury w jednym miejscu?

Zacznij już teraz.

Stworzyłam dla Ciebie „Receptariusz ziołowy”. Wielkiej urody. Z przepisami z pochodzących z XIX i początków XX wieku zielników, poradników gospodarskich, ksiąg kucharskich oraz podręczników do receptury, moimi opowieściami o zielarskim dziedzictwie kobiet oraz miejscem na zapisywanie własnych receptur.

Receptariusz ziołowy okładka

Rok wydania: 2020
Format: 20,5×20,5 cm
Oprawa twarda
Liczba stron: 216
Środek: grubszy papier 100 g
3 tasiemki w różnych kolorach, którymi zaznaczysz ważne dla siebie strony
Cena: 99 zł

Co znajdziesz w Receptariuszu?

Receptariusz podzielony jest na 6 działów:

 • Receptura, czyli ogólne prawidła
 • Dla zdrowia
 • Dla urody
 • Dla smaku
 • Dla zapachu
 • Dla innego pożytku

W każdym z nich znajdziesz:

 • przepisy na ziołowe remedia ze starych ksiąg
 • pięknie ozdobione stronice na własne zapiski
 • teksty mojego autorstwa o dziedzictwie zielarskim kobiet z serii Przodkinie

W Receptariuszu znajdziesz ponadto:

 • stronę tytułową z miejscem na wpisanie swoich danych
 • spis treści, który możesz samodzielnie uzupełniać, co pozwoli Ci łatwo odnaleźć zapisane przez Ciebie receptury
 • 3 tasiemki w różnych kolorach, którymi zaznaczysz ważne dla siebie strony

Receptariusz jest nie tylko klejony, ale i szyty – dzięki temu dobrze się otwiera, co jest niezmiernie ważne przy robieniu własnych zapisków. Twarda, imitująca cienki len okładka powleczona jest cienką warstwą matowej folii, co sprawia, że jest odporna na wilgoć i zabrudzenia. Dzięki temu swobodnie możesz z niego korzystać w kuchni.
Środek Receptariusza został wydrukowany na lekko kremowym, grubszym papierze o gramaturze 100 g. Nie byłabym sobą, gdybym nie zadbała o pięknie zaprojektowane wnętrze – roślinne ilustracje i zdjęcia w stylu vintage.
Dzięki wysokiej jakości wykonania Receptariusz będzie służył Ci przez lata, co pięknie wpisuje się w moje wartości etyczne.

Pragniesz tworzyć własne receptury ziołowe i zapisywać je w wyjątkowym miejscu? Daj się zainspirować „Receptariuszem ziołowym” i stań się kontynuatorką zielarskiego dziedzictwa kobiet.
Odtwarzanie zachowanych receptur naszych babek, matek, ciotek, wydobywanie ich z niepamięci jest jak powrót do korzeni. Spisując własne, stworzone metodą prób i błędów, sprawdzone przepisy pozostawiasz cząstkę siebie. Zachowujesz ciągłość przekazu.
Nasza kobieca historia splata się z pędami roślin w mocnym uścisku. Kwiaty, liście i owoce znaczą ślady stóp naszych przodkiń.

Spodobał Ci się „Receptariusz ziołowy”? Będę wdzięczna, jeśli podzielisz się tą informacją z innymi w swoich mediach społecznościowych używając hasztagu #ReceptariuszZiołowy
Dziękuję z całego serca.