[Przedsprzedaż] Receptariusz ziołowy

Stań się kontynuatorką zielarskiego dziedzictwa kobiet

Fascynują Cię przepisy na ziołowe remedia z poprzednich epok?
Pragniesz dowiedzieć się więcej o dawnych ziołowych lekach – cukrosmażkach, morselach, krążkach, kołaczkach, zachowkach, poduszeczkach i materacykach lekarskich?
Cenisz wiedzę przekazywaną przez nasze prababki i nie chcesz, aby uległa zapomnieniu?
Intryguje Cię kim były „panny apteczkowe”?
Szuflady Twojego kuchennego kredensu wypełnione są karteczkami z zapiskami, które skrywają się w najciemniejszych zakamarkach, wtedy, gdy są Ci najbardziej potrzebne?
Pragniesz gromadzić własne przepisy na ziołowe mikstury w jednym miejscu?

Zacznij już teraz.

Stworzyłam dla Ciebie „Receptariusz ziołowy”. Wielkiej urody. Z przepisami z pochodzących z XIX i początków XX wieku zielników, poradników gospodarskich, ksiąg kucharskich oraz podręczników do receptury, moimi opowieściami o zielarskim dziedzictwie kobiet oraz miejscem na zapisywanie własnych receptur.

Receptariusz ziołowy okładka

Rok wydania: 2020
Format: 20,5×20,5 cm
Oprawa twarda
Liczba stron: 216
Środek: grubszy papier 100 g
3 tasiemki w różnych kolorach, którymi zaznaczysz ważne dla siebie strony
Cena: 99 89 zł

Przedsprzedaż Receptariusza trwa od 4 do 25 listopada 2020 roku. Oznacza to, że po dokonaniu zakupu zostanie do Ciebie wysłany około 25 listopada. W tym czasie kupujesz go w niższej cenie.
Publikacja będzie wysyłana zgodnie z kolejnością zakupu. Dlatego nie zwlekaj z zamówieniem, im prędzej je złożysz, tym szybciej Receptariusz trafi w Twoje ręce.

Co znajdziesz w Receptariuszu?

Receptariusz podzielony jest na 6 działów:

 • Receptura, czyli ogólne prawidła
 • Dla zdrowia
 • Dla urody
 • Dla smaku
 • Dla zapachu
 • Dla innego pożytku

W każdym z nich znajdziesz:

 • przepisy na ziołowe remedia ze starych ksiąg
 • pięknie ozdobione stronice na własne zapiski
 • teksty mojego autorstwa o dziedzictwie zielarskim kobiet z serii Przodkinie

W Receptariuszu znajdziesz ponadto:

 • stronę tytułową z miejscem na wpisanie swoich danych
 • spis treści, który możesz samodzielnie uzupełniać, co pozwoli Ci łatwo odnaleźć zapisane przez Ciebie receptury
 • 3 tasiemki w różnych kolorach, którymi zaznaczysz ważne dla siebie strony

Receptariusz jest nie tylko klejony, ale i szyty – dzięki temu dobrze się otwiera, co jest niezmiernie ważne przy robieniu własnych zapisków. Twarda, imitująca cienki len okładka powleczona jest cienką warstwą matowej folii, co sprawia, że jest odporna na wilgoć i zabrudzenia. Dzięki temu swobodnie możesz z niego korzystać w kuchni.
Środek Receptariusza został wydrukowany na lekko kremowym, grubszym papierze o gramaturze 100 g. Nie byłabym sobą, gdybym nie zadbała o pięknie zaprojektowane wnętrze – roślinne ilustracje i zdjęcia w stylu vintage.
Dzięki wysokiej jakości wykonania Receptariusz będzie służył Ci przez lata, co pięknie wpisuje się w moje wartości etyczne.

Pragniesz tworzyć własne receptury ziołowe i zapisywać je w wyjątkowym miejscu? Daj się zainspirować „Receptariuszem ziołowym” i stań się kontynuatorką zielarskiego dziedzictwa kobiet.
Odtwarzanie zachowanych receptur naszych babek, matek, ciotek, wydobywanie ich z niepamięci jest jak powrót do korzeni. Spisując własne, stworzone metodą prób i błędów, sprawdzone przepisy pozostawiasz cząstkę siebie. Zachowujesz ciągłość przekazu.
Nasza kobieca historia splata się z pędami roślin w mocnym uścisku. Kwiaty, liście i owoce znaczą ślady stóp naszych przodkiń.

Spodobał Ci się „Receptariusz ziołowy”? Będę wdzięczna, jeśli podzielisz się tą informacją z innymi w swoich mediach społecznościowych używając hasztagu #ReceptariuszZiołowy
Dziękuję z całego serca.

Autorka

Ruta Kowalska zielarka z krwi i kości. Sztukę ziołolecznictwa zgłębia i praktykuje z niegasnącym zapałem od kilkudziesięciu lat.
Autorka liczącej 416-stronic książki „O czym szumią zioła. Podręcznik ziołolecznictwa. Tom 1” – prawdziwie szczodrej dawki naukowej wiedzy na temat roślin leczniczych doprawionej szczyptą historii ziół, etnobotaniki i własnych doświadczeń w pracy z roślinami.

Magister biologii UMK w Toruniu, absolwentka rocznego kursu zawodowego „Zielarz-Fitoterapeuta” w Krośnie, studiów podyplomowych „Zioła w profilaktyce i terapii” na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz „Zioła i nutraceutyki – ich znaczenie dla gospodarki i zdrowia” na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Od lat uczy praktykowania zielarskiego rzemiosła na warsztatach „O czym szumią zioła, „Po zioła. Po moc! oraz „Zaprzyjaźnij się z ziołami Ziołowe opowieści snuje na blogu ziolawpelni.pl

„Już samo dotykanie pożółkłych, nadgryzionych zębem czasu stronic i ich przypominający muzeum zapach sprawiają mi wiele przyjemności. Z wypiekami na twarzy przeglądam polskie zielniki z poprzednich epok. Z recepturami, spośród których część wciąż nie straciła na aktualności. Chociaż zdarzają się i takie, od których włos jeży się na głowie.
Marzę, abyśmy i my zapisywały te stworzone przez nas, nasze matki, babki, przyjaciółki. Aby, to przekazywane z pokolenia na pokolenie kobiece dziedzictwo nie zostało zapomniane”

Najczęściej zadawane pytania

Czy Twoje książki można kupić w księgarniach?

Książki nie są dostępne w księgarniach. Sprzedawane są tylko przez Internet i wyłącznie na stronie: oczymszumiaziola.pl

Płatność online nie powiodła się. W jaki sposób mogę opłacić zamówienie?

Możesz wykonać  przelew bezpośrednio na nasze konto:
mBank, 16 1140 2004 0000 3702 8003 2039
Yoplo Maciej Orłowski, Grabowo 55, 78-425 Biały Bór
W tytule przelewu podaj proszę numer zamówienia. Jest on niezbędny do rozpoczęcia realizacji zamówienia. Tytuł przelewu musi również zawierać Twoje imię i nazwisko jeśli przelew robi ktoś w Twoim imieniu.
Dla przelewów zagranicznych:
IBAN: PL16 1140 2004 0000 3702 8003 2039
BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK

Ile mam czasu na opłacenie zamówienia?

Na wpłatę czekamy 7 dni. Po tym czasie zamówienie zostaje automatycznie anulowane. 

Czy wysyłacie książki za granicę?

Niestety nie wysyłamy książek za granicę. Jeśli pragniesz je mieć w swojej ziołowej biblioteczce proszę skorzystaj z pośrednictwa przyjaciół lub krewnych mieszkających w Polsce.

Moja firma jest zarejestrowana w innym kraju. Czy mogę otrzymać fakturę?

W tym przypadku nie ma możliwości wystawienia faktury. Książki sprzedawane są wyłącznie osobom mieszkającym na terenie Polski oraz firmom zarejestrowanym w Polsce.

Czy mogę zwrócić zakupione produkty?

Konsument, który zawarł ze Sprzedawcą umowę na odległość, ma prawo odstąpić od umowy bez podawania przyczyny w terminie 14 dni od dnia objęcia w posiadanie kupionych rzeczy (w przypadku umowy sprzedaży). Aby odstąpić od umowy, Konsument MUSI poinformować Sprzedawcę o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia – na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną.
Aby odstąpić od umowy zakupu proponujemy wypełnić formularz dostępny pod adresem:
https://oczymszumiaziola.pl/wp-content/uploads/Formularz-odstapienia-od-umowy.pdf i odesłać go razem z produktem oraz dowodem zakupu na adres:
Yoplo Maciej Orłowski, Grabowo 55, 78-425 Biały Bór.
Więcej o procedurze zwrotów przeczytasz tutaj: https://oczymszumiaziola.pl/dokumenty/zwroty/

Czy będą dostępne e-booki? 

Nie planuję wydawania książek w wersji elektronicznej. Cenię książki tradycyjne, po które można sięgnąć w każdym momencie, cieszyć się ich zapachem, szelestem przewracanych stronic, czuć w dłoniach ich ciężar.
Czytanie drukowanych książek jest bardzo zmysłowe 🙂

Masz więcej pytań? Chętnie na nie odpowiemy. Napisz do nas: sklep@oczymszumiaziola.pl